http://moje-alkohole.pl/resources/image/91

Konkurs - Polska Nalewka Roku 2017

Jeżeli masz informację o ciekawym zlocie czy konkursie który się odbywa lub też jesteś jego organizatorem podziel się z nami tą informacją.
Jeżeli brałeś/brałaś udział w interesującej imprezie podziel się z nami swoimi wrażeniami!

Konkurs - Polska Nalewka Roku 2017

Postprzez weronikaofds » 19 lip 2017, o 07:24

Witam serdecznie,

Wielkimi krokami zbliża się jedenasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu, a wraz z nią jedenasty już konkurs Polska Nalewka Roku – jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów nalewek domowych w Polsce. Odbywa się on nieprzerwanie od 2007 roku a w gronie jego laureatów są uznani dziś mistrzowie polskiego nalewkarstwa.

Do udziału w konkursie, którego tegoroczna edycja odbędzie się 12 sierpnia 2017 roku zapraszamy wszystkich tych, którzy w domach, wg autorskich przepisów lub starych rodzinnych receptur wytwarzają domowe nalewki. Już rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń, ale nalewki na konkurs można zgłosić aż do 12 sierpnia. Szczegóły w regulaminie.

Tegoroczna edycja Konkursu Polska Nalewka Roku różnić się będzie od poprzednich edycji:

Po pierwsze – po raz pierwszy w historii konkursu do nalewkowego stołu nie zasiądzie Piotr Bikont - przyjaciel, którego straciliśmy zaledwie kilka tygodni temu, wieloletni przewodniczący naszej Kapituły Dobrego Smaku i człowiek, który niewątpliwie przyczynił się do wielkiego renesansu nalewek domowych. Będzie nam go bardzo brakować. Jury tegorocznego konkursu przyzna nagrodę specjalną im. Piotra Bikonta.

Po drugie – przewodniczącym jury konkursu Polska Nalewka Roku 2017 będzie Zbigniew Sierszuła, znany wielu z Państwa doskonale mistrz nalewek, erudyta, gawędziarz, obieżyświat i artysta. Laureat wielu konkursów nalewek domowych i niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie.

Po trzecie – to nie koniec zmian w jury. Do grona jurorów tegorocznej edycji konkursu zgodził się dołączyć Karol Okrasa, co niezmiernie nas cieszy. Swoim merytorycznym wsparciem i doświadczeniem zasili nas także Łukasz Głowacki – sommelier z prestiżowym dyplomem A.S.I (jeden z zaledwie dziesięciu w Polsce) zwycięzca Mistrzostw Sommelierów Polski Zachodniej. W jury zasiada też laureat ostatniej edycji Konkursu – Wojciech Suchanek, co oznacza nie tylko, że możemy liczyć na jego silne merytoryczne wsparcie, ale też sprawia, że w Poznaniu Wojciech Suchanek nie startuje co może być ulgą dla wszystkich tych, którzy startują i śledzą wyniki ostatnich konkursów w całej Polsce! W jury zasiądą także Adam Chrząstowski, Jan Babczyszyn, Paweł Loroch i Katia Roman – Trzaska.

Bardzo ważną zmianą merytoryczną, którą w tym roku wprowadzamy po raz pierwszy jest system oceny i publikacji wyników konkursu. Od wielu lat od uczestników konkursu Poznańskiego oraz wielu innych turniejów w całej Polsce zbieraliśmy uwagi dotyczące systemu oceniania i potrzeby czytelniejszej informacji o uzyskanej punktacji. To co wydarzy się w Poznaniu już za miesiąc jest prawdziwą cyfrową rewolucją w nalewkarskim świecie. Dzięki współpracy z firmą Inteca przygotowaliśmy elektroniczny formularz oceny, który pozwoli nam natychmiast po ogłoszeniu wyników konkursu opublikować w wersji elektronicznej, przesłać uczestnikom, oraz udostępnić w wersji papierowej metryczkę ocen dla każdej nalewki i dla całej stawki.

System a) przedstawi średnią ocenę jurorską każdej ze zgłoszonych nalewek b) przedstawi liczbę punktów przyznanych nalewce przez poszczególnych jurorów (zachowując ich anonimowość c) przedstawi pełną startującą stawkę wraz z przyznanymi punktami (o najwyżej do najniżej ocenianej) d) wygeneruje indywidualną metryczkę oceny każdej nalewce.

Narzędzie usprawni też pracę jury dokonując automatycznej kalkulacji przyznawanych poszczególnym nalewkom punktów, analizy średniej i przedstawienia wyników w formie graficznej.

Dodatkowo – degustując nalewki podczas naszego tradycyjnego spotkania pokonkursowego będą mogli Państwo natychmiast porównać swoje wrażenia z analizą ocen jurorskich na dowolnym urządzeniu mobilnym (np. telefon).

Mamy nadzieję, że powyższa zmiana wychodzi naprzeciw wielokrotnie wyrażanym przez Państwa oczekiwaniom i zachęci do udziału w tegorocznej edycji konkursu.

Gorąco zapraszamy do Poznania od 11 do 15 sierpnia na Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku i zachęcamy do udziału w konkursie Polska Nalewka Roku 2017 w sobotę, 12 sierpnia 2017.

Dotychczasowi laureaci I miejsca – zdobywcy tytułu Polska Nalewka Roku:

Polska Nalewka 2007 – Janusz Łakomiec (Poznań, wielkopolski)
Polska Nalewka 2008 – Hieronim Błażejak (Czarże, kujawsko-pomorskie)
Polska Nalewka 2009 – Zbigniew Sierszula (Kąty k. Góry Kalwarii, mazowieckie)
Polska Nalewka 2010 – Zenona Urbaniak (Stęszew, wielkopolskie)
Polska Nalewka 2011 – Grzegorz Hoffmann (Poznań, wielkopolskie)
Polska Nalewka 2012 – Jerzy Szewczyk (Warszawa, mazowieckie)
Polska Nalewka 2013 – Wojciech Suchanek (Węgierska Górka, śląskie)
Polska Nalewka 2014 – Daniel Danielewski (Góra Kalwaria, mazowieckie)
Polska Nalewka 2015 – Mariusz Fik (Bydgoszcz, kujawsko – pomorskie)
Polska Nalewka 2016 - Wojciech Suchanek (Węgierska Górka, śląskie)

Z poważaniem,
Weronika Krawczuk
Sekretarz Kapituły
Konkursu Polska Nalewka Roku 2017
Tel. 668 040 140
weronikaofds
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 07:22

Powrót do Ciekawe wydarzenia: zloty, konkursy, pokazy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama