http://moje-alkohole.pl/resources/image/91

Proszę o pomoc.

Dział forum poświęcony wytwarzaniu win domowych, przepisy na wina, porady i sugestie.

Proszę o pomoc.

Postprzez pivon » 2 paź 2017, o 14:15

Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum, mam pytanie dotyczace mojego nastawu, nie potrafię stwierdzić czy nastaw zaczął pracować. Postanowiłem zrobić pierwszy raz wino z czerwonych winogron, zrobiłem nastaw z 11,5 kg winogron, dodałem 2,5 kg cukru rozpuszczonego w ok 2,5 litra wody, dodałem 5 gram drożdży aktywnych bayanus i ok 5 gram pożywki, nastaw sporządziłem w plastikowym naczyniu fermentacyjnym. Po 3 dniach nie zaobserwowałem bulgotania w rurce, z ciekawosci zajrzałem do środka, owoce uniosły sie do góry a kiedy zamieszałem naczyniem z pod owocow pojawila sie biała pianka, bardzo prosze o odpowiedź jak sprawdzić czy wino pracuje? Czy jeśli nie ma bulgotania w rurce fermentacyjnej wino nie pracuje? Wiem, ze jest to banalne pytanie ale chciałbym wiedzieć co ewentualnie mogę zrobić na tym etapie, z gory dzękuje za odpowiedz.
pivon
Nowicjusz

Powrót do Wino domowe