http://moje-alkohole.pl/resources/image/91

Nalewka z dyni

Dział forum poświęcony sposobom i technikom aromatyzowania alkoholi (przepisy na wódki smakowe, recenzje zaprawek i aromatów do alkoholu, płatki dębowe) jak również przepisom na smaczne nalewki domowe.

Nalewka z dyni

Postprzez Danusia » 19 paź 2017, o 13:11

Mamy w końcu złotą polską jesień – tą porę roku lubię najbardziej. Za kolorowe liście na drzewach, za wrzosy i wspaniałe kolorowe dynie! Robię z nich przeróżne przetwory, najbardziej jednak lubię nalewkę dyniowa.
Do przygotowania takiej nalewki potrzebuję:
- 1kg miąższu dyni
- 1 l alkoholu 40%
- 1 szklanka wody
- 0.5 kg cukru
- 10 goździków
- 1 laska kory cynamonu
- 1cm - imbiru świeżego w kawałku
- 1 gwiazdka anyżu

Sposób przygotowania:
Dynię należy obrać za skóry, wydrążyć środek i pokroić w mniejsze kawałki, przełożyć do słoja, dodać goździki, laskę cynamonu, imbir, anyż, całość zalać alkoholem. Słój szczelnie zamknąć i odstawić na około 2 tygodnie w chłodne i ciemne miejsce.
Po tym czasie nalewkę przefiltrować przez gazę lub specjalne sączki filtracyjne. Wodę zagotować z cukrem, przestudzić, dodać nalewkę i dokładnie wymieszać. Powstały trunek przelać do butelek, odstawić ponownie w ciemne i chłodne miejsce na minimum pół roku.

Nalewkę polecam szczególnie osobą zmagającym się z problemami trawiennymi i zbyt wysokim cholesterolem.
Danusia
Rozkręcam się

Re: Nalewka z dyni

Postprzez Danusia » 19 paź 2017, o 14:03

A tak wygląda wszystko w słoju :)
Załączniki
nalewka-w-sloju_small2.JPG
Danusia
Rozkręcam się

Re: Nalewka z dyni

Postprzez purev0dka » 26 lis 2017, o 21:26

a robiłaś już tę nalewkę wcześniej czy pierwszy raz? Jestem ciekaw jak bardzo alkohol wyciąga smak dyni, jak to smakuje po roku. Ja do tej pory robiłem tylko nalewki ziołowe ok. 70% alkoholu, czytałem że 40% raczej są kiepskie, ale muszę spróbować żeby się przekonać. 0,5 cukru to dość sporo na taką ilość alkoholu, wyjdzie taki likierek.
purev0dka
Nowicjusz

Powrót do Przepisy na wódki i nalewki