http://moje-alkohole.pl/resources/image/91

Czym wyczyścić śmierdzącą kolumnę destylatora ?

Dział forum poświęcony zagadnieniom związanym z prowadzeniem destylacji oraz budowie destylatorów.

Czym wyczyścić śmierdzącą kolumnę destylatora ?

Postprzez Anatol » 14 maja 2014, o 14:49

Już po kilkudzisięciu przebiegach z mojej kolumny trochę śmierdzi. Czy jest jakiś specjalny środek którym to można wymyć? Czy takie środki dezynfekujące Spiritfermu dadzą radę: http://www.spiritferm.biz/pl/c/Dezynfek ... przetu/212 ? Jak to holerstwo wymyć by było jak nowe?
Anatol
Młodszy Trunkowy

Re: Czym wyczyścić śmierdzącą kolumnę destylatora ?

Postprzez Mr.R » 5 sie 2014, o 12:29

Środek o którym piszesz nie pomoże w twoim przypadku. SpiritFerm Disinfectant jest typowym środkiem odkażającym – zabija bakterie, odkaża i sterylizuje każdy sprzęt. A ja podejrzewam, że Twój problem tkwi gdzie indziej.

Wszystko zależy od kilku kwestii dotyczących twojego sprzętu:
- jeżeli masz byle jakie zmywak to pomoże Ci tylko wymiana na nowe
- jeżeli zalałeś kolumnę nawet 1 raz zacierem to też polecam wymianę zmywaków
- jeżeli nie zalewało Ci kolumny a twoje zmywaki są dobrej jakości możesz je wyjąć i wykąpać w roztworze z 1L wody utlenionej i 100g kwasku cytrynowego, kąpać około 1-2 godzin
- jeżeli masz dobre zmywaki i nie zalało Ci kolumny możesz spróbować zrobić tak zwaną destylację techniczną na czystej wodzie.
Mr.R
Młodszy Trunkowy

Czym wyczyścić śmierdzącą kolumnę destylatora

Postprzez KamNeve » 13 sie 2019, o 03:58

Mam standardowe "złote felgi" RD02 95. Na felgach zauważyłem swego rodzaju plamki/kropki, które nie chcą schodzić wodą, płynem, itd. Czy to jest korozja? Czym to wyczyścić?
KamNeve
Rozkręcam się

Powrót do Destyaltory-Destylacja