http://moje-alkohole.pl/resources/image/91

Jaki wybrać węgiel do filtra?

Tematy związane z używaniem węgla aktywnego, filtrowaniem i oczyszczaniem trunków.

Jaki wybrać węgiel do filtra?

Postprzez darian1945 » 24 sty 2014, o 19:19

Witam czy do filtra do destylatora może być węgiel aktywny granulowany czy lepiej sypki

Rafał:
Poprawiłem tytuł i kilka błędów.
darian1945
Nowicjusz

Re: Jaki wybrać węgiel do filtra?

Postprzez Rafał » 28 sty 2014, o 15:17

Tak jak już pisałem w innym poście to zależy w jaki sposób będzie prowadzona filtracja i jaki masz filtr. Jeżeli węgiel będziesz sypał do jakiegoś rodzaju tuby, kolumny - to lepiej wybierać węgiel grubszy np. COOBRA czy SPIRITFERM.
Rafał
Młodszy Trunkowy

Re: Jaki wybrać węgiel do filtra?

Postprzez Ela i Sławek » 18 lip 2014, o 07:33

Osobiście testowałem różne sposoby oczyszczania destylatu i teraz już wsypuję węgiel lub granucol bezpośrednio do słoja. Codziennie mieszam przez kilka dni, potem odstawiam w spokojne miejsce by wszystko opadło na dno i filtruję przez sączki.
Co do węgla jakiego używam to albo coobra albo storms. Jednak coraz bardziej wolę zamiast węgla używać granucolu.
Ela i Sławek
Młodszy Trunkowy

Jaki wybrać węgiel do filtra

Postprzez AS-M2zog » 7 paź 2019, o 16:08

Witam
Znalazłam w miejsce w którym mogę kompleksowo zatowarować się w materiały potrzebne do wymiany dachu, jednak niestety nie mogę się zdecydować jakiej dachówki powinnam użyć, ceramicznej a może betonowej? Co polecacie?
AS-M2zog
Nowicjusz

Powrót do Węgiel-Filtrowanie-Klarowanie